Windows7x86’da KMDF için doğru WDK ve SDK seçimi

less than 1 minute read

Herkese selamlar,

Windows 7 üzerinde Windows KMDF programlama ortamıyla ilgili olarak kısa bir bilgi vereceğim. Bu yüzden Windows’a WDK ve SDK’yı kurup, Visual Studio’ya entegre olduğunu görmem gerekiyordu fakat deneme aşamalarında bazı entegre problemlerine rastladım ve biraz araştırma yapmak zorunda kaldım :) ama istediğim sonuca ulaştığımı belirtmek istiyorum.

Öncelikli olarak Windows7x86 üzerinde Visual Studio Community 2015 with updates‘i bulup indirdim. Asıl problemim bundan sonra başlıyordu ve doğru WDK ve SDK’yı bulmam gerekiyordu. Açıkcası bu bilgiye ulaşmam biraz zamanımı aldı diyebilirim çünkü pek çok kişi ve web sitesi bu tarz bir ayrıntıyı paylaşma gereksinimi nedense duymamıştı. Gördüğüm tüm bilgilerde Windows 10 SDK ve WDK’yı yükleyin sonra da yürüyün yürüyebileceğiniz kadar diyorlardı :)

Öncelikli olarak Windows SDK Version 1607’yi (Windows SDK for Windows 10.0.14393.795) indirip, kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Daha sonra da Windows WDK 1607 (WDK for Windows 10, version 1607) ve Windows WDK 1703indirip kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Visual Studio Community 2015’i kurup, istediğimiz ortamı ayarlamış oluyoruz.

Açıkcası daha önce karşılaştığım bu ufak ayrıntıyı paylaşmak istedim. Elbet birilerinin işine yarayacağını düşünüyorum :)

Tags:

Updated: